SKRZYNKA ANTENOWA T-01

Jest to typowo wyjazdowa skrzynka w układzie filtru typu „T”, jaki powszechnie stosowany jest przez firmę MFJ.
Zastosowane kondensatory zmienne, przy stosunkowo małych rozmiarach, mają pojemność około 180pF i pracują bez problemów przy mocy 100 watów. Element indukcyjny to cewka nawinięta na czerwonym rdzeniu Amidon o średnicy 3cm. Nawinąłem na nim 28 zwojów drutu o średnicy 0,7mm. Przełączanie indukcyjności realizowane jest 24-ro pozycyjnym przełącznikiem. Na ścianie tylnej, poza gniazdami wejścia i wyjścia, znajduje się również przełącznik BAY-PAS.
Skrzynka ta, bardzo dobrze współpracuje podczas wyjazdów z antenami FD-4, FD-3, dipolem na 7 i 10MHz, a także z anteną LW 41,5m z balunem 1:9. W porównaniu z wcześniej wykonanymi skrzynkami w układzie „ZT”, skrzynka ta nie zestraja się tak wąsko jak wcześniejsze. Zauważalna jest mozliwość większego przestrajania TRX-a na danym paśmie, bez zauważalnej zmiany wartości pomiaru SWR przy nadawaniu.