2019 SPDX Contest

Pomysł uczestnictwa pod znakiem klubowym w SP DX CONTEST zrodził się na tydzień przed konkursem. Krzysztof SP7UTZ zaproponował aby nadawać gościnnie z jego działki, na której ma powieszone dwie Delty (84 i 41m) oraz dipole na 3,5, 7 i 14MHz. W środku tygodnia Michał SQ7M wraz z Wojtkiem SQ7WOJ powiesili dipol na 1,8MHz oraz dodatkowo bazukę na 14MHz. Na rozpoczęcie konkursu stawili się wszyscy wyżej wymienieni, a także Staszek SP7DAX, Tomek SP7BCA oraz Cezary SP7MJX. Pracowaliśmy na IC-7300, którego przywiózł ze sobą Wojtek SQ7WOJ. Emisjami CW i SSB. Był to faktycznie pierwszy nasz grupowy udział w tego typu wielogodzinnym konkursie. Staraliśmy się zaliczyć łączność z każdą słyszaną na pasmach stacją. Dużo czasu poświęcaliśmy również na wywoływaniu ogólnym. Osiągnięty wynik to 20 miejsce wśród 47 stacji sklasyfikowanych w kategorii MOAB MIXED bardzo nas satysfakcjonuje. Nabraliśmy sporo doświadczenia. Na pewno wystartujemy w SP DX CONTEST w przyszłym roku. Uważamy, iż stać nas na poprawienie uzyskanego wyniku…. Relacja już wkrótce.

Author: Michał SQ7M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *